Sukces w e-commerce jest możliwy! Jak go osiągnąć?

calendar 2020/09/03
  • niezbędnik właściciela e-sklepu

Właściciele sklepów internetowych zwykle zaczynają i kończą dzień dwoma pytaniami. Jak sprawić, aby potencjalni...

example_image
Właściciele sklepów internetowych zwykle zaczynają i kończą dzień dwoma pytaniami. Jak sprawić, aby potencjalni klienci trafiali w ich wirtualne progi? A gdy już to zrobią, jak skłonić ich do zakupów? Na te pytania odpowiadamy poniższym artykułem, ale nie tylko. Wspieranie e-przedsiębiorców w generowaniu ruchu i sprzedaży w sklepach online jest misją uCanCommerce.com. Sukces w e-commerce jest możliwy, do jego osiągnięcia potrzeba jedynie właściwych narzędzi. 
 
Wyzwania rynku e-commerce  w Polsce
  W handlu elektronicznym do najbardziej efektywnych źródeł ruchu i sprzedaży zaliczamy przede wszystkim wyszukiwarki internetowe oraz serwisy społecznościowe (głównie Facebook i Instagram). Niestety przeciętny e-przedsiębiorca zwykle nie posiada wystarczających środków oraz kompetencji, by w pełni wykorzystać potencjał tych kanałów. Ma to ogromne znaczenie dla powodzenia większości sklepów online. Według raportu Bisnode w czerwcu 2019 roku na polskim rynku funkcjonowało 31,7 tysiąca sklepów internetowych. W ciągu roku (od lipca 2018 do czerwca 2019) zarejestrowano aż 5013 nowych e-sklepów. Jednocześnie 2224 sklepy online zamknęły na zawsze elektroniczne wrota. Wypadające z rynku sklepu stanowią aż 44% nowopowstałych. Co więcej Bisnode szacuje, że z 7632 otwartych w 2010 roku sklepów online zaledwie 30% dotrwało do 2018 roku. Ponad połowa polskich sklepów internetowych działała nie dłużej niż 6 lat!  
Dlaczego tak trudno prowadzić e-sklep?
  Dla właścicieli małych sklepów online dotarcie do potencjalnych klientów jest zwyczajnie trudne. Potrzebne są nie tylko wysokie nakłady finansowe, ale i specyficzna wiedza technologiczna oraz marketingowa. Skuteczne dotarcie do obecnych w Google, na Facebooku czy Instagramie potencjalnych klientów wymaga zarówno praktycznej znajomości relatywnie skomplikowanych narzędzi, jak i stosunkowo wysokich kompetencji. Dla właściciela niewielkiego biznesu online zatrudnienie wyspecjalizowanego pracownika lub skorzystanie z oferty wiodącej agencji interaktywnej zwykle jest poza finansowym zasięgiem.  
Jak otworzyć e-sklep? Początek jest łatwy… i tani
  Charakterystyczną cechą polskiego ekosystemu e-commerce jest mnogość systemów, na których zbudowane są e-sklepy. Udział najpopularniejszych siedmiu systemów do obsługi e-sklepów (tj. Presta Shop, Shoper, osCommerce, WooCommerce checkout, OpenCart, Zen Cart, Magento) wynosi aż 66,4%. Wiele z nich dostępnych jest także w formie comiesięcznego abonamentu, co sprawia, że w Polsce założenie e-sklepu nie jest ani trudne, ani szczególnie dotkliwe finansowo. Tylko co dalej? Jak zacząć, żeby nie skończyć zbyt szybko?
Po pierwsze, sklep musi być przyjazny dla potencjalnego klienta
Pozyskiwanie nowego ruchu jest zajęciem szalenie czaso- i kosztochłonnym, dlatego warto maksymalnie wykorzystać pierwszy kontakt potencjalnego klienta z danym e-sklepem. Czy sklep ma certyfikat bezpieczeństwa? Czy dane kontaktowe są widoczne? Jaka jest polityka zwrotów? Czy możliwa jest darmowa dostawa? Na te i pozostałe ważne z punktu widzenia optymalizacji sprzedaży pytania warto odpowiedzieć, mając z tyłu głowy wdrożone przez konkurencję rozwiązania.
Zarejestruj się w uCanCommerce
Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak Twój biznes online wypada na tle konkurencji, zarejestruj się w uCanCommerce. Nasz inteligentny algorytm automatycznie analizuje sklepy online pod kątem kilkunastu kluczowych wskaźników użyteczności, funkcjonalności i atrakcyjności. Wyniki prezentuje w odniesieniu do konkretnej branży, dzięki czemu umożliwia szybkie porównanie wskaźników konkretnego e-sklepu na tle jego bezpośrednich konkurentów.
Po drugie, prezentacja asortymentu ma kolosalne znaczenie
Z pewnością sprzedajesz fantastyczne produkty. Ale czy są prawidłowo opisane? Czy zdjęcia zachęcają do zakupu? Jesteśmy przekonani, że doskonale zdajesz sobie sprawę o wadze atrakcyjnych, czytelnych zdjęć i dobrych opisów. Czy Twoje takie są? Nasz system analizuje asortyment sklepów online, wskazując, nad którymi elementami ekspozycji produktów warto popracować. Nie wierzysz? Skorzystaj z bezpłatnego okresu próbnego jednego z trzech dostępnych abonamentów uCanCommerce.
Po trzecie, komunikacja marketingowa jest jak drogowskaz dla Twoich klientów
Musi być odpowiedzią na ich potrzeby. Jak przygotować taką kampanię? Należy dopasować odpowiednie produkty do ich grupy docelowej, wybrać najskuteczniejsze kanały komunikacji, przetestować i… dopiero rozpocząć właściwą kampanię marketingową. Ale wygląda na trudne i kosztowne… - przebiegło Ci pewnie przez myśl. To prawda. To trudne i kosztowne, choć niekoniecznie powinno spędzać Ci sen z powiek. uCanCommerce ma wiedzę, której brakuje Twoim pracownikom działu marketingu. Ba! Może także działać jako Twój w stu procentach zautomatyzowany dział marketingu!  A koszty? Dużo niższe niż średnie wynagrodzenie agencji odpowiedzialnej za kampanie marketingowe w sieci.  
Dlaczego warto działać z uCanCommerce?
  Oczywiście, żeby osiągnąć sukces w e-commerce! uCanCommerce.com jest narzędziem marketingowym, którego użycie nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Nasz system nie posługuje się marketingową nowomową i niezrozumiałymi skrótami. „Mówi” językiem, którym posługujesz się w realnym świecie. Wszystkie informacje i kluczowe dane są widoczne w przejrzystym i konfigurowalnym panelu. Znajdziesz w nim nie tylko wyczerpujące infografiki, ale także szybki podgląd efektywności przeprowadzonych kampanii marketingowych. Co jeszcze znajdziesz w panelu uCanCommerce?
  • procentowy udział Twojego asortymentu, który jest zgodny z aktualnymi trendami
  • informację o ekspozycji asortymentu ze wskazaniem elementów do poprawy
  • zestawienie najbardziej atrakcyjnych cenowo produktów
Dzięki nam możesz osiągnąć swój wymarzony sukces w e-commerce! Zarejestruj się i otrzymuj bezpłatnie wyniki monitoringu Twojego e-sklepu. [grwebform url="https://news.ucancommerce.com/view_webform_v2.js?u=A&webforms_id=4" css="on" center="off" center_margin="200"/]